Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu. Jakie będą atrakcje?

9 grudnia, 2017

W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa od 9 do 22 grudnia. Na opolan będzie czekać wiele znanych atrakcji, ale będzie też kilka nowości.

Najciekawiej zapowiada się zagroda z reniferami i Mikołajem, któremu będą towarzyszyć elfy. Niezwykłą zagrodę zobaczymy pod ratuszem już 9 grudnia, czyli w sobotę. Początek jarmarku to również warsztaty wypieku chlebów świątecznych, występ chóru Politechniki Opolskiej oraz koncert zespołu Turnioki.

Tak jak co roku na Rynku stanie także 30 kiosków, w których zaprezentują się wystawcy, oferujących świąteczne przysmaki, ozdoby na choinkę, czy rękodzieło.

- To będą rzeczy, których nie można kupić w sklepach, czy dużych galeriach handlowych - opowiada Alicja Sajewicz z wydziału promocji Urzędu Miasta Opola. - Oczywiście będą też punkty z przepysznym jedzeniem. W tym roku zadbaliśmy o stworzenie miejsca, gdzie będzie można spokojnie usiąść i degustować świąteczne przysmaki.

W niedzielę 10 grudnia odbędzie się IV Marsz Mikołajów. Poza paradą, która wyruszy z placu Wolności na Rynek, organizatorzy przygotowali sporo atrakcji i konkursów, np. na najdłuższą brodę u Mikołajów.

- Przygotowaliśmy też wiele warsztatów, np. z przygotowywania ozdób świątecznych, czy w rzeźbieniu w lodzie - mówi Łukasz Śmierciak, naczelnik wydziału promocji w Urzędzie Miasta Opola. Pod ratuszem stanie również sztuczny stok, z którego będzie można zjechać na pontonie, a także karuzela. - Zapraszamy na Rynek, gdzie stworzymy piękną, świąteczną, ale i rodzinną atmosferę - zachęca prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

---------------------------------
Czytaj więcej: www.nto.pl