XIV Opolska Gala Żużla na Lodzie za nami!

25 lutego, 2018

XIV Opolska Gala Żużla na Lodzie za nami! W tym roku zebrane środki zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację ośmioletniego Franka Zgody z Brzegu. Wsparcie otrzymają także opolskie hospicja – Betania i Domowe Hospicjum dla dzieci.

Dla zgromadzonych mieszkańców wystąpili najlepsi zawodowcy. 14-letnia Kamila Chamielec zaprezentowała łyżwiarstwo figurowe, a chłopaki z Ice Hypnotists zachwycili widownię akrobacjami na lodzie. Wystąpił również zespół DOXXX.

Prawdziwa zabawa rozpoczęła się, kiedy na tafli pojawiły się maszyny. 10-letni Seweryn Gazda zachwycił jazdą na motocyklu, a Denis Jasiński na quadzie. Nie zabrakło również Pawła Dytko, który dwukrotnie wygrał Mistrzostwa Polski w Samochodowych Wyścigach Górskich. Szczęśliwcy, którzy złapali, rzucane przez zawodników piłeczki tenisowe, mogli przejechać się autem wspólnie z rajdowcem. Motocyklem ścigał się Indywidualny Wicemistrz Świata 2017 Patryk Dudek, lider Kolejarza Opole Sebastian Ułamek, a także Maksym Drabik – Mistrz Świata Juniorów 2017.

Szlachetny cel i sportowe emocje, które towarzyszyły całemu wydarzeniu sprawią, że sobotni wieczór zapadnie mieszkańcom w pamięci na bardzo długo!