Opole – oficjalnie gospodarzem FIVB

12 grudnia, 2017

Opole – oficjalnie gospodarzem FIVB Klubowych Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2017

Opole Miasto Gospodarz z oficjalnym logo Klubowych Mistrzostw Świata

Podczas dzisiejszej (16.11) konferencji prasowej Opole oficjalnie otrzymało nominację Miasta Gospodarza FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2017.
Na ręce Arkadiusza Wiśniewskiego, Prezydenta Miasta Opola przekazał ją Tomasz Cieślik, Prezes firmy Professional Sports Events, organizatora turnieju.
W trakcie konferencji zaprezentowano również oficjalne logo Miasta Gospodarza Opola.

Opole – obok Łodzi i Krakowa – jest Miastem Gospodarzem FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2017. To jedne z najbardziej prestiżowych rozgrywek w światowej siatkówce. Turniej jest organizowany od 1989 roku, a w grudniu po raz pierwszy w historii odbędzie się w Polsce.

- Opole to wspaniałe miasto, z niepowtarzalną atmosferą stworzoną przez mieszkańców i ciekawą architekturą – mówi Tomasz Cieślik, Prezes Professional Sports Events, organizatora turnieju. – Cieszymy się, że Klubowe Mistrzostwa Świata odbędą się w odnowionej Hali Widowiskowo-Sportowej. To doskonale przygotowany obiekt sportowy, a Opole będzie godnym gospodarzem imprezy, na którą przybędą kibice z całej Polski i świata – dodaje.W czasie turnieju Opole jako gospodarz będzie posługiwało się oficjalnym logo Klubowych Mistrzostw Świata. Logo przedstawia symbole miasta, czyli Amfiteatr i Wieżę Piastowską. Amfiteatr został zbudowany w 1963 roku na terenie dawnego grodu Ostrówek, a zyskał swoją sławę dzięki Krajowemu Festiwalowi Polskiej Piosenki. Od ponad pół wieku artyści zjeżdżają do Opola, aby zaprezentować się ogólnopolskiej publiczności. W sąsiedztwie amfiteatru znajduje się symbol historii Opola – Wieża Piastowska. Pełniła ona od XIV wieku funkcję strażnicy rycerskiej. Obecnie w jej wnętrzu można oglądać multimedialną wystawę poświęconą dziejom Opola, a ze szczytu podziwiać piękną panoramę miasta.Faza grupowa Klubowych Mistrzostw Świata Polska 2017 odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w dniach 12-14 grudnia. Rywalizować w niej będą najlepsze kluby siatkarskie świata, w tym ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Rywalami polskiej drużyny będą Sarmayeh Bank Volleyball Club (Iran, mistrz Azji), Cucine Lube Civitanova (mistrz Włoch) oraz Sada Cruizero (Brazylia, obrońca tytułu, mistrz Ameryki Południowej). Pierwszy mecz kędzierzynianie rozegrają 12 grudnia o godzinie 17:30. Zmierzą się w nim z Sarmayeh Bank Volleyball Club z Iranu.- Mamy silnych przeciwników w grupie, mogę jednak zapewnić, że ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest dobrze przygotowana do tych zawodów. Zawalczymy tak, aby każdy mecz z naszym udziałem, był pełnym emocji sportowym widowiskiem – mówi Paweł Zatorski, libero ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.Klubowe Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017 odbędą się w Polsce w dniach 12-17 grudnia. W turnieju zmierzy się osiem najlepszych klubów świata, w tym dwa polskie: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE SKRA Bełchatów. Mecze fazy grupowej zostaną rozegrane w Opolu (Hala Widowiskowo-Sportowa Opole) i Łodzi (Atlas Arena) między 12 a 14 grudnia. Dwienajmocniejsze drużyny z każdej z grupawansują do rozgrywek finałowych, które odbędą się 16 i 17 grudnia w Krakowie (Tauron Arena).

----------
Źródło informacji www.mosir.opole.pl