Święto Wojciechowe

WYDARZENIA

20 kwietnia, 2018

Już po raz drugi zapraszamy na wyjątkowe Święto Wojciechowe. To wspaniałe wydarzenie, którym chcemy uczcić patrona naszego miasta – Świętego Wojciecha.

W programie wiele atrakcji dla całych rodzin. Już od piątku (20.04.2018 r.) na opolskim Rynku pojawi się Jarmark Wojciechowy, na którym będziemy mogli zaopatrzyć się w pyszne smakołyki 🍭 oraz oryginalne pamiątki z Polski i zagranicy. Wydarzenie zaingeruje inscenizacja przedstawienia teatralnego pt. “Rzecz o św. Wojciechu” w wykonaniu Teatru „A” z Gliwic. Spektakl uliczny odbędzie się na schodach przed kościołem Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu w piątek (20.04.2018r.) o godz. 20:00.

W sobotę i niedzielę (21-22.04.2018 r.) nie lada gratką dla miłośników antyków i zbieraczy starych pamiątek będzie pchli targ na Małym Rynku.🏺 Nie zabraknie również warsztatów i konkursów przygotowanych przez Fundację Excalibur oraz Grupę Rekonstrukcji Historycznej Wiwern.

Bractwo Wojciechowe zadba, aby każdy chętny mógł spróbować wody ze studni Św. Wojciecha znajdującej się na Wzgórzu Uniwersyteckim.💧 Wody tej można skosztować tylko raz w roku, a według licznych legend ma cudowne właściwości: leczy chorą cerę, dziewczętom dodaje urody i wzmacnia miłość małżeńską.

W sobotę o godz. 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej szykuje się wyjątkowa okazja do rozmowy z Wojciechem Jagielskim – polskim dziennikarzem, reportażystą i pisarzem, długoletnim publicystą „Gazety Wyborczej”.🎙️

Ale to nie koniec atrakcji. Scena ustawiona na opolskim Rynku będzie tętnić życiem. W sobotę i niedzielę od godz. 12:00 dzięki wsparciu Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu na scenie pojawią się znakomici muzycy i instrumentaliści. Sobotnią gwiazdą Święta Wojciechowego będzie Ifi Ude – opolanka z nigeryjskimi korzeniami, finalistka polskich eliminacji konkursu Eurowizji. Wieczór zakończymy z Big-Bandem pod dyrekcją Jacka Hornika.🎤

Niedziela dedykowana jest najmłodszym. Dynamiczne i przebojowe show dla dzieci zapewnią „Siostry Wajs & Stonoga”. To doskonała zabawa z mnóstwem wesołych piosenek, które dzieci będą nucić długo po zakończonym koncercie. Święto Wojciechowe zakończymy wspaniałym występem Lukasa Gogola, który zwyciężył w ubiegłorocznym programie „Mam talent”. 🎶 Zapraszamy!

Szczegóły

Start:
20 kwietnia, 2018
Koniec:
22 kwietnia, 2018